Z pewnością nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że dzisiejsza technologia jest bardziej zaawansowana, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wielu jednak podkreśla, że pomimo zaawansowości nie jesteśmy w stanie wytworzyć materiałów o wiele bardziej trwałych, niż są obecnie. Wiele jednak wskazuje, że w tym wypadku działa najlepiej planowane postarzanie produktów, które muszą być tak produkowane, by kiedyś się zepsuć – niestety, ale taka jest prawda. To z pewnością napędza rynek.

Pytanie tylko, czy w przypadku motoryzacji także zdaje pewien rezultat. Można pokusić się o stwierdzeni że tak. Nowoczesne modele samochodów są piękne dla oczu, jednak większość z nich jest naszpikowana elektroniką, która lubi się psuć – częste wizyty u mechanika są więc codziennością. Dawniej nie było elektroniki, dlatego nie było też problemu z naprawą samochodu – właściwie mógł to zrobić każdy, kto znał się choć trochę na mechanice.

Obecnie w dzisiejszych czasach jest to nie możliwe. Inaczej ma się sprawa z samochodami elektronicznymi, które na przełomie wielu lat przechodziły stosowną metamorfozę. Dawniejsze modele były dość awaryjne, a ich możliwości nie wystarczały do przejechania nawet krótkich odcinków – technologicznie baterie oraz ich wydajność nie były tak zaawansowane jak to ma miejsce dzisiaj. Obecnie samochody elektryczne można zaliczyć nie tylko do oszczędnych, ekologicznych czy bezpiecznych samochodów, ale także do mało awaryjnych.

Wykorzystanie lepszej jakości części nie wywiera na nas ciągłych wizyt u mechanika, który i tak nie wiele by wiedział – samochody elektryczne mają nieco inny układ. Co by jednak nie powiedzieć są to bardzo wdzięczne i mocne konstrukcje – gdyby jeszcze zasięg był odpowiednio duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nawigacja wpisów